Kapela Kupodivu je neustále vzkvétající uskupení mladých, leč zkušených muzikantů. Hrají v neobvyklém složení zpěv, saxofon, klávesy, baskytara a žádná kytara a kupodivu jim to funguje. Jejich autorská hudba se pohybuje na pomezí jazzu, alternativy a folku, jejich koncerty jsou nabité nepravděpodobnými písněmi a kupodivuhodným humorem, který si zamilujete.

Kapela odehrála přes 120 koncertů od Londýna po Piešťany, nejvíc ji sluší multižánrové a folkové festivaly (Okolo Třeboně, Hradecký Slunovrat, Folkové prázdniny, BiGy Fest, Mohelnický dostavník), kluby (Stará Pekárna, U Staré paní, Metro Music Bar, Music Lab, Leitnerka) a společné koncerty se spřízněnými muzikanty (Martina Trchová, Tranzan, Alasdair Bouch). Letos už stihli vyhrát brněnskou Portu a postoupit do finále soutěží Notování a Houpací kůň.

Více se o nich dozvíte na modré síti štěstí (facebook.com/kupodivubrno), na YouTube (https://www.youtube.com/channel/UCnSQXl0mVxhFsXm_fxEGh_g), na portálu Bandzone (bandzone.cz/kupodivu) a nebo nejlépe na živém koncertě.


Poslechnout ukázku: