AJETO vzniklo ….
…. znaly jsme se z různých koncertů a festivalů.
V roce 1993 (!) jsme byly všechny tři na mateřské, každá měla dva kluky v podobném věku a děti zabíraly většinu našeho času. A protože jsme všechny před mateřskou působily v nějakých hudebních skupinách a chtěly jsme přijít také na jiné myšlenky, založily jsme na jaře 1993 skupinu Ajeto. Hanka Řeháčková měla schopnost psát texty, Hanka Nedvědová s Dášou Pařízkovou zjistily, že se jim daří skládat pěknou muziku a obě hrály na kytaru, takže se nám postupně začal tvořit základ našeho repertoáru. Byly jsme muzikou nadšené, moc nás to bavilo a nutno říci, že na ten prvotní rozjezd, kdy na muziku byl docela čas, vzpomínáme dodnes moc rády.
V roce 1995 už jsme naskládaly dost písniček, takže jsme si domluvily natáčení s Jirkou Maškem (který tenkrát ještě ani neměl vlastní studio). A tak vznikl náš první nosič - kazeta - "Ajeto tady“. V té době jsme se zúčastňovaly různých kol Porty a Zahrady a můžeme se pochlubit vítězstvím v Pražském kole Trampské Porty, dvěma autorskými Portami - na Portě v Plzni a v Jihlavě, získaly jsme i diváckou cenu Krtečka na festivalu Zahrada, tehdy ještě ve Strážnici. Pak dvě z nás nastoupily do práce, Dáše se narodily další dvě děti, a tak se čas na muziku začal krátit. Ale stále jsme skládaly nové písničky a po třech letech mohlo vzniknout ve studiu Jirky Maška Good Day Records naše první CD "Slyším". V té době jsme hrávaly pravidelně P-klubu Trojická. Na jaře 2004 jsme se opět sešli u Jirky Maška ve studiu na natáčení CD „Potají“. Od roku 2008 nás na pár let začal na percussion doprovázet Balík = Petr Vohnout a od roku 2009 s námi hrál nějakou dobu na basu Radvan Filipec (oba jeden čas hrávali s Máky, Balík v současné době pokud víme H.R.A. a Terrakota). Porta je stále pro nás stále srdeční záležitost!! Už v roce 2011 se nám opět podařilo dostat se do finále v Řevnicích. V posledních letech jsme se několikrát zúčastnily různých předkol, kdy nám účast ve finále opravdu utekla jen o kousíček! Takže letos máme obrovskou radost, že se to zase povedlo!
V současnosti hrajeme pravidelně v klubu Carpe Diem v Praze na Floře, už několik let opět v původním složení: Dáša Pařízková – kytara, zpěv, Hanka Nedvědová – kytara zpěv, Hanka Řeháčková – zpěv a občas nějaká ťukátka nebo flétna. Písničky si stále skládáme samy. Zúčastňujeme se stále různých festivalů a přehlídek, hraní nás pořád moc baví a času máme už zase víc, protože děti nám odrostly. A tak hrajeme dál pro naši a doufáme, že i vaši radost! :-)

Poslechnout ukázku: