Slovenská Porta - FOLKSCÉNA

Všechny informace o dění kolem slovenské části Porty již naleznete na http://www.folkscena.sk/


Vážená Zuzanko Vrbňáková!

Po skončení Mezinárodního finále PORTY u nás v Ústí nad Labem jsem si konečně našel chvíli času, abych Ti poděkoval za zorganizování Slovenského národního finále ve Skalici dne 12.7. tohoto roku.
Uspořádáním oblastních kol na Slovensku a následně celostátní finálové soutěže Folk Scéna ve Vašem městě jste zajistili regulérnost mezinárodní soutěže a především postup kvalitních slovenských skupin na závěrečné finále při mezinárodní účasti v Ústí n.L.
Překrásné prostředí Klášterní zahrady ve Skalici, ale především bezchybná organizace celého festivalu u Vás je kladně hodnocena nejen soutěžícími, se kterými jsme ve Skalici hovořili, ale také profesionálními hosty v čele s Wabi Daňkem. Víme, že velkou zásluhu na úspěchu celé akce má také vedení vašeho města Skalica v čele s panem primátorem.

Rád bych Vaším prostřednictvím poděkoval všem Skaličanům, kteří se na přípravě a realizaci Folk Scény podíleli, ale především Tobě osobně. Viděli jsme totiž na vlastní oči, jak profesionálně jsi celý program řídila a myslím, že to ocenili i diváci. Velmi teplé odpolední počasí ani večerní bouřka nijak neovlivnily kvalitu soutěže a rozumné rozhodnutí o včasném ukončení večerního koncertu při zhoršení počasí zabránilo možným důsledkům večerní bouře. Myslím, že diváci v naplněném hledišti očekávající vystoupení skupiny BUTY toto pochopili a rozhodně neodcházeli rozhořčeni.

Ještě jednou Ti proto srdečně děkujeme!

Za organizátory Mezinárodního finále PORTY 2008

Josef Vejlupek
člen Rady festivalu PORTA
a vedoucí realizačního týmu
MF Porty v Ústí n.L. 2008


Štruktúra "portovej" súťaže FOLKSCÉNY na Slovensku ročníku 2008:

predkolo
Skalica - 19. 4.
predkolo
Bratislava - 21. 6.
predkolo
Kremnica - 26. 4.
predkolo
Košice - 3. 5.

Slovenské Finále FolkScény 12. 7. 2008

Festival FolkScéna je slovenskou časťou legendárnej Porty v ČR. Ako sme pred nedávnom avizovali, na Slovensku v súčasnosti prebehli tri predkolá a štvrté, v Bratislave, nás ešte len čaká. A práve tí najlepší z predkôl postupujú do slovenského finále, ktoré sa koná 12. júla od 12:00 vo Františkánskej záhrade v Skalici.

Bude to prehliadka tých najlepších slovenských amatérskych kapiel, dvojíc a sólistov štýlu folk, country, world music a trampskej hudby. Samotná súťažná časť bude určite pestrá a zaujímavá, predstavia sa formácie: ZA, Karpatské Horké, Zuza a ja, Divozel, Slnovrat, Orbus, Klára Štroffeková, Martin Libič a Rado Bútora a už spomínaní postupujúci z bratislavského predkola ( prebehne 21. 6. ).

Okrem súťažnej prehliadky sme pozvali i zopár hostí. Predstaví sa kapela Buty, od ktorej môžeme očakávať určite veľkolepý koncert poskladaný z piesní ako „Nad stádem koní“, „František“ a ďalšie. Wabi Daněk a Miloš Dvořáček vás nenechajú len počúvať a určite si s nimi zaspievate niektorý z hitov ako „Rosa na kolejích“, či „Píseň, co mně učil listopad“. Celým dňom bude sprevádzať úžasný človek a moderátor Jiří moravský Brabec, od ktorého sa dozviete veľa zaujímavostí a festivalových zážitkov. Pripravené sú tiež ďalšie nehudobné prekvapenia, založenie novej tradície, ale o tom vás budeme informovať neskôr.

Radi vás privítame u nás v Skalici na Finále FolkScény 2008, okrem spomínanej dobrej hudby si môžete pozrieť aj naše pamiatky, ktoré sú sprístupnené v deň festivalu zdarma a určite nesmiete odísť bez pravého Skalického trdelníka, ktorý najlepšie chutí samozrejme priamo doma- v Skalici!

Teší sa na vás Oddelenie marketingu Mesta Skalica, ktoré pre vás festival pripravuje.

Výsledky a postupujúci:

predkolo dátum miesto konania
súťažilo
formácií
postupujúci do slovenského finále
v Skalici
postupujúci do finále Autorskej Porty
v Ústí nad Labem
Skalica 19. 4.
Kultúrny dom
7 ZA Skalica

ZUZA a JA Senica

KARPATSKÉ HORKÉ
Malé Karpaty

ZA Skalica
Kremnica 26. 4.
kino Akropola
8

ORBUS Svätý Jur

Klára ŠTROFFEKOVÁ
Kremnica

Martin LIBIČ a
Radoslav BÚTORA
Vlkanová

Martin LIBIČ a Radoslav BÚTORA Vlkanová

Košice
3. 5.
Rodeo club

7
DIVOZEL Košice

SLNOVRAT Bardejov
DIVOZEL Košice
Bratislava 21. 6. Hviezdoslavovo
námestie
11
CAFE EDIT Bratislava

MISAMI
Bratislava

SOPHORA
Bratislava
Peter "Petiar" LAHKÝ
Liptovský Hrádok