Finalisté 2019

Mazzec

Mazzec
„Úkol zní jasně“. Představit kapelu. „No, tady přeci není co řešit“, řeknete si. Anet, Simča, Martin, Ondráš, a malý Honzik. Mladí, krásní, skvělí, perspektivní, vtipní, nadprůměrněinteligentní. A hlavně...vzorní a spolehliví. Prostě .„Mazzec“Takže dost vtípků. Nemáme dělat upoutávku na Rychlé šípy, ale na folkovou kapelu. Vlastně spíš tak trochu folk-rockovou. Vlastně to ani sami nevíme. Kapelník tvrdí city-folk. Nikoli však ve smyslu městský folk, jak by Vás v době managerů, jobsů, personalů, customerů a podobných anglických skopičin napadlo, ale ve smyslu citový folk. Jako že taková malá hra na city. Nejdříve depka a pak šťastný konec. Vlastně pardon, „happy end“.

Prostě bylo, nebylo. Tedy po pravdě bylo, asi tak čtyři roky zpátky. A nikoli za sedmero kopečky, ale hezky v klidu, v polabských nížinách. Vlastně doslova mezi sedmero rybníky, v hospodě u Čochtana se tehdy ještě bezprizorní a předsudky nezatížená (nebo jen trochu) Aneta Vavřinkovázkusila zapojit do produkce kapely Zvuková zkouška. No a dopadlo to. Jen dodejme, že si za dobu působení v Mazzci vysloužila přezdívku „šílená blondýna z Pardubic”, „Anakonda” a další, více či méně lichotivé.

Bystrý čtenář doufejme právě pochopil proč ty dvě „Z“ v názvu kapely. Ano sentimentální připomínka Zvukové zkoušky. Pod tlakem přibývajících žen v kapele nakonec kapelník povolil a proběhla změna názvu kapely. A tak od té doby, kdykoliv při běžné pracovní činnosti někdo z nás použije slovo „mazec“ (pravidelně několikrát denně), může si právoplatně udělat čárku, že si na kapelu vzpomněl.Kapelník za svou hudební kariéru prostřídal „hafo“ muzikantů, ale poslední roky se obklopil těmi Martin Pavlas nejlepšími (pochopitelně námi.. :D) a s těmi tráví svůj čas nejen na pódiu a zkouškách, ale také často celé noci na hudebních „sessionech“.

Také připomeňme že u zrodu kapely Mazzec byla i , která se nám do kapely po ,,mateřské Hanička Matějovádovolené“ pomalu ale jistě navrací i se svými kouzelnými flétničkami.Postupně jsme na sebe nabalili další muzikanty - na kontrabas, který k nám jezdí až z Polského Ondra Hulcpohraničí, což většinou značí jeho příjezd asi tak o hodinu později , a „věřte nebo ne“, není to jen tou vzdáleností. Prostě, hrajeme-li od 18:00, Ondrovi se hlásí na 16:30 !!!. Pokud ho ani poté nemůžeme na akci najít, hledáme nejdříve u steaků a pokud ani zde neuspějeme, zřejmě prokouknul naši časovou léčku a my potřebujeme zapůjčit kontrabasistu.Abychom podpořili řady žen, a přiznejme sebekriticky že to bylo potřeba, přizvali jsme si výbornou kytaristku z Lanškrouna – , která nám doplnila Simonu Olahovoumuziku nejen o zvuky kytarové, ale také notně obohatila řady zpěvové.Nejčerstvější přírustek, malý Honza, Jan Válkazaujmul v kapele kromě mikrofonu také pozici „mulťáka“, ale jeho hlavním oborem je Aerophon. Kapelně také vysavač, potažmo „hubafon“. Někteří tomu říkají „kalašnikov“, což je nástroj zatím nepříliš rozšířený, ale veskrze zajímavý. No a malý Honzík samozřejmě vůbec není malý, ale jo to „prý“ takové naše miminko.

Pokud vás naše písně dokáží dojmout nebo rozproudit, splnilo to účel. Prostě „Mazzééc“.
PLG_CONTENT_VOTE_RATING ( PLG_CONTENT_VOTE_VOTE )