Finalisté 2019

Meziměsto

Meziměsto
Kapela MeziMěsto vznikla na podzim r. 2015 z iniciativy naší zpěvačky Janči, která přišla za Ondřejem s myšlenkou, že „by mohli dát něco dohromady“. Ondřej si vytkl zdánlivě nesplnitelnou podmínku, že Janča přivede do kapely akordeon. To se v krátké době povedlo a tak vzniklo trio, které si nakonec dalo jméno MeziMěsto. Tento název byl zvolen i proto, že část kapely je z Prahy, část z Pardubicka, část z Kroměříže a tak se občas nástroje stěhují jedním, nebo druhým směrem. Ke spolupráci byl pod pohrůžkou zhoršení známky z dějepisu přemluven i Adam (Ondřej byl Adamův učitel) a nakonec i Petr, kterému jsme museli slíbit, že občas do playlistu zařadíme i píseň Z fénixe popel.
Už na první zkoušce při prvním nesmělém oťukávání jsme si hudebně „sedli“ a zjistili jsme, že máme velmi podobné hudební cítění. Zároveň si rozumíme jako lidé a doufáme, že se nám daří pohodu, která je na zkouškách a soustředěních, přenést i na naše posluchače. V současné době řadu hraní pojímáme jako celorodinné výlety, takže pro hraní MeziMěsta je vždy třeba zajišťovat minimálně 4  (to si ovšem kapela zajišťuje sama – pořadatelé se nemusí děsit) Kapela staví na autorské tvorbě Ondřeje Podeszwy (ex Balzamína, ex Pidilidi), který kapelu zásobuje hudbou i texty. Snaží se o moderní podobu folkové hudby, občas se však do jejího repertoáru vloudí písně, které svou náladou zasahují i do dalších hudebních směrů.
Mezi největší dosavadní úspěchy kapely se dá počítat vítězství v oblastním kole Porty – Praha (1. místo u diváků i u poroty - 2019), postup do finále pražské hudební přehlídky Notování (2018), 6. místo v soutěži Talent Country rádia s písní Pozvi ho dál (2017), finále v soutěži Talent Country rádia s písní A tak… (2019), postup do finále hudební přehlídky Houpací kůň (z 50 soutěžících mezi 6 nejlepších - 2018) a 3. místo autorské Porty ve Východočeském kole (2016). Krom toho jsme byli hosty v radiu Proglas (2018) a v Country rádiu u Milana Schmidta (2019).
V roce 2017 kapela vydala debutové CD s názvem Pozvi ho dál. Pro rok 2019 plánujeme vydat první videoklip pro píseň S váhami na křídlech.
V roce 2018 jsme měli možnost si zahrát na takových festivalech, jako je Vandrobraní, Kutnohorská kocábka, Prázdniny v Telči, Houpací kůň a další. Zároveň jsme v tomto roce vůbec poprvé uspořádali samostatný 2hodinový koncert v Praze. V roce 2019 se chystáme na festival Chrudimský zvonek, na finále Porty do Řevnic, máme v plánu opět také samostatný dvouhodinový koncert v Praze na počátku června, podíváme se také na Setkání v Herálci, do Prahy na Náplavku,…
Další informace o kapele a možnostech, kde kapelu vidět a slyšet je facebookém profilu MeziMěsto, nebo na stránkách www.mezimesto.cz.

Členové:
Jana Bílíková – housle, zpěv
Ondřej Podeszwa – kytara, zpěv
Vojtěch Rohlíček – akordeon, piano, zpěv
Petr Gric - basa
Adam Vojtěch - cajon

Poslechnout ukázku:
PLG_CONTENT_VOTE_RATING ( PLG_CONTENT_VOTE_VOTE )