Portu v Ústí nad Labem vidělo více než tři a půl tisíce lidí

Počet diváků na festivalu se těžko určuje, zvláště když je na některé scény vstup zdarma.
Na předfestivalovém Votvíráku ve středu byla necelá stovka diváků (plné hlediště), na Potlachu s Pacifikem v Domě kultury pak diváků 470. Jen o málo více jich bylo v pátek večer na Lidickém náměstí. Diváci na semifinále na Větruši i na Lidickém náměstí dali odpoledne dohromady asi stovku, podvečerní recitály v restauracích a kavárnách byly střídavě úspěšné.
V Café La Rue a na terase restaurace Na Větruši to bylo slabší (pro Větruši zvolen absolutně nevhodný čas!) U Kmotra, na Vraku a hlavně Na Rychtě to bylo výborné. Jenom Na Rychtě se to dalo spočítat, protože bylo plno do poslední židle. Porťáky tam slyšelo 230 lidí.
Sobotní recitály na Větruši se protáhly až k 15.hodině. Podle odhadu provozovatele restaurace Honzy Vrby Portu během pětihodinového koncertu shlédly nejméně tři stovky diváků.
Odpolední Trampskou sedmu na malé scéně sledovalo několik desítek diváků, kteří se pak přemístili do velkého hlediště amfiteátru. Sledovanost soutěžní části mezinárodního festivalu byla už tradičně slabší, podle prodaných vstupenek ji sledovalo zpočátku necelých pět set, v závěru 750 diváků. S přibývajícím časem divácký zájem rychle stoupal. V době vyhlašování vítězů bylo v hledišti asi 1200 lidí, při vystoupení Marie Rottrové zaplnily hlediště dvě tisícovky diváků. O vstupenky u pokladen byl zájem ještě před 22. hodinou.
Po skončení galakoncertu bylo třicet minut po půlnoci u táboráku 110 lidí...

Z ePortýru