Partneři Porty/Mediální partneři

Portu pořádá Občanské sdružení Porta ve spolupráci s ČTU.
Akce se koná pod záštitou hejtmana Středočeského kraje
Projekt se koná za finanční podpory Ministerstva kultury

Hlavní partneři
Středočeský kraj Ministerstvo kultury SAI Country Radio
Nadace život umělce SVU Intergram Partnerství OSA
ČTU

 

Sponzoři
Warmpeace Pivovar Ferdinand Czech Transport Fackelmann
Cafe Mammamia Johnny Servis Sennheiser Sedoz
Panter IM service EKOS Furch

 

Spolupráce
Řevnice FAN online MM studio Mlejn
Dekonta T-net Grand Princ Music City
TICKETSTREAM Folktime Fotosklad CZ Muzikus
Eventim Líbím se ti Countryworld ČD pro vás
Ságl production Kotleta JLV

 

 

Média
Česká televize Berounský deník Dobnet Náš region
Ruch Informuji CZ Naše noviny GO OUT
Kulturně Kulturní servis Puls 

 

Partnerská radia
ČRO Praha ČRO ČRO ČRO
ČRO Brno ČRO ČRO ČRO
ČRO ČRO Brno Radio Petrov Radio Vysočina
Proglas Radio Samson Radio Signál Radio Krokodýl
Radio Egrensis Radio Folk Radio Jihlava Radio Bonton
Radio Fénix    Všem partnerům a sponzorům 50. ročníku Porty

Děkujeme všem našim partnerům, kteří pomáhají podpořit České národní finále Porty v Řevnicích. Vážení partneři, velmi si vážíme toho, že jste i v roce 2016 Portu podpořili. Rozpočet festivalu je každý rok napnutý k prasknutí a tak je nanejvýš úctyhodné, že pomáháte muziku a tento legendární festival podporovat. Porta překračuje svojí činností normální přehlídkový festival, protože kromě náročné soutěže vytváří i další podpůrné aktivity pro muzikanty a skupiny a to je velmi náročná nadstavba nad rámec celého projektu. Vydáváme CD, veškeré dění na Portě natáčíme na video, připravujeme dílny pro muzikanty, provozujeme tištěné festivalové noviny Portýr, celoroční internetové noviny ePortýr, domlouváme návštěvy v rádiích i v nahrávacím studiu, vystoupení na dalších festivalech a spoustu dalších aktivit, které mladým i zkušeným hudebníkům pomáhají v propagaci.
Děkujeme dlouholetým podporovatelům Porty, kterými jsou SAI – Svaz autorů a interpretů Intergram, SVU - sdružení výkonných umělců, OSA Partner, Nadace Život umělce, a mnoho dalších podporovatelů festivalu, bez kterých by Porta v Řevnicích nebyla.
Vážíme si toho, že 50. ročník Porty významně podpořilo finančně také Ministerstvo kultury a záštitu i finanční podporou přispěl štědře Středočeský kraj.
Díky také dalším sponzorům, kteří ochotně a vlastně již pravidelně podporují tento legendární festival. Tedy i letos s námi byly firmy I´m service spol.s.r.o.., SEDOZ, Pivo Ferdinand, Mamma mia Caffe se skvělým kafíčkem a nápoji nadmíru lahodnými a taky EKOS, Czech –transport, Fackelmann, Warmpeace , a samozřejmě městu Řevnice a České tábornické unii.
Velká poklona a uctivost patří Dáše Borovské z Fotoskladu za všechny ty stovky fotek, obrázky, a grafiku všech portovních vizualizací, tedy webu, ePortýru, a spousty tiskovin, kterých není nikdy dost… Díky firmě Furch za dnes již devátou furchovskou kytaru, a také díky Music City, Muzikusu a firmě Panter za spoustu praktických a potřebných hudebních dárků pro soutěžící kapely.
Porta i za muzikanty děkuje našim partnerským rádiím za propagaci Porty a písniček. Country rádio nám opět již po deváté věnovalo šest hodinových pořadů na svých country-vlnách a tak se mohli diváci nejen dozvědět, že Porta žije, ale také jsme získali velký prostor pro písničky z Port.
Dnes už tříletá spolupráce s Českým rozhlasem Olomouc pro Portu znamená záznam hudebního dění na festivalu, tedy živé nahrávky a k tomu i celoroční prostor pro muziku z Porty v pořadech Sandyho Noska. Rádio Proglas a Milan Tesař s námi kráčí také již devět let a prostor, který je zde věnován Portě je opět skvělý a pro kapely a jejich prezentaci velmi významný. Díky.
Český rozhlas a jeho regionální redakce pomáhají nejen s propagací samotného finále Porty, ale monitorují samotný průběh oblastních kol a to je opět významná pomoc celému festivalu.
Děkujeme tedy rádiím ČRO Olomouc, ČRO Region, ČRO Brno, ČRO Pardubice, ČRO Hradec Králové, ČRO Sever, ČRO České Budějovice, ČRO Plzeň a ČRO Ostrava a také velký dík soukromým rádiím. Portu pomohly v roce 2016 podpořit Samson rádio, rádio Krokodýl, Bonton, Petrov, Signál rádio, rádio Jihlava, Hitrádio Vysočina, rádio Jizera, Egrensis a rádio Folk.
Již po několikáté jsme díky firmě T- service mohli Portu nabídnout po internetu těm, kteří se do Řevnic nedostali, nebo jsou jaksi příliš daleko …
Díky skvělé pomoci s plakáty a s propagací kamarádům z FANonline a Líbím se ti, firmě Furch za další, dnes již devátou kytaru pro vítěze Porty, vydavatelství Grand Expres za ochotu a všechny ty další potřebné tiskoviny. Tiskárně DEKONTA děkujeme za super rychlost při tisku Portýrů. A tedy díky všem ostatním partnerům, kteří Portu s ochotou a věrně podporují.
Děkujeme za propagaci novinám a mediálním partnerům Dobnet, Ruch, Naše noviny, Náš Region, Foktime, IFolk, Muzikus, Countryon . Kulturní servis plus….
A jako třešinka k tomu všemu se přidala Česká televize, která natočila závěrečný nedělní program a připravila pro diváky kanálu ART dva hodinové portovní díly. Porta tleská… Je to hezká a romantická cesta a doufáme, že po ní budeme společně kráčet i v dalších letech.

O.s.Porta