Finalisté 2019

Dominika Ostrava

Dominika Ostrava
Skupina DOMINIKA se objevovala na folkových scénách už od roku 2002, tehdy ovšem jako čistě pánská tříčlenná sestava, a fungovala celých 12 let (kytara, basa, foukací harmonika, zpěvy). V roce 2014 ale ukončil svou činnost ve skupině sólový kytarista Jaroslav Strakoš, a tím došlo k zásadní změně obsazení – kromě nového sólového kytaristy přišla do skupiny oproti původnímu plánu i zpěvačka. Bylo nutné zapracovat změny aranží a skladby hlasů, foukací harmonika byla nahrazena flétnou. Rokem 2015 tedy započala nová éra DOMINIKY a za poslední čtyři roky prošla skupina nově řadou soutěží, často oceněná cenami diváků, nejednou i odbornou porotou. Autorskou tvorbu věnuje skupině kapelník Jaroslav Bruthans, bez jehož rozmanitých textů a pozitivních, různorodých melodií by to nešlo, a příležitostně pak spolupracují také s externím textařem - kamarádem Miroslavem Motlochem.

Současná sestava:
Jaroslav HANS Bruthans – kytara, zpěv, autor textů a hudby
Petr STŘÍBRO Čadil – sólová kytara, zpěv
Irena Orságová – flétna, zpěv, perkuse
Jakub KUBASS Hlaváč – baskytara

Mezi největší úspěchy nové sestavy kapely patřil postup do finále Porty v Řevnicích v roce 2016, který si všichni členové skupiny náramně užili, a následný živý koncert v Českém rozhlase Olomouc počátkem roku 2017. Rok 2018 byl pak ve znamení nejen soutěžních klání, ale už i účastí na letních festivalových akcích. Cena diváků z pódia Mohelnického dostavníku a pozvání do rádia Proglas v roce 2018 skupinu také velice potěšily.

V letošním roce má skupina před sebou (a můžete ji vidět-slyšet-potkat) například:
12.07.2019 na Prázdninovém folkování v Kroměříži
03.08.2019 na festivalu Starý dobrý western – Bystřička
31.08.2019 na Mohelnickém dostavníku

Skupina má své webové stránky na Bandzone.cz, kde avizují své koncerty, a klub fanoušků, kteří skupině založili a spravují Facebookový profil pod názvem „FAN CLUB Skupiny Dominika Ostrava“.

Poslechnout ukázku:
PLG_CONTENT_VOTE_RATING ( PLG_CONTENT_VOTE_VOTE )