Finalisté 2019

Faux pase FONET

Faux pase FONET
Narodili jsme se v roce 2015 v kuchyni v Dobřanech po větě, Kačko co kdybychom zkusily po letech zase Portu a fesťáky? A tak vznikla původní sestava kapely Faux pase FONET-Kačka Dušáková, Vláďa Hojda, Milan Vojtíšek a Zuzka Pokorná, která se v roce 2018 jen pozměnila o sólového kytaristu a za kterého rychle a naprosto famózně zaskočil a hostoval Petr Vrobel. V současné době tedy hrajeme v sestavě Kačka, Vláďa, Zuzka a Radek Duzbaba a pravidelným a vzácným hostem je již zmiňovaný OBR s velkým Ó Petr Vrobel se svou mandolou a mandolínou.
Hrajeme pouze vlastní tvorbu z pera Zuzany Pokorné. Nevejdeme se do řadových škatulek žánrů, takže nepatříme ani mezi typický folk, ani country.... ale jdeme si svou osobitou cestou, právě pro ten pověstný vlastní punc. Schválně se vyhýbáme mainstreamu a máme velkou radost, že i tak na koncertech potkáváme stále víc fanoušků, co si s námi zpívají naše písničky. Co víc si přát...? Těšíme se na naši první natočenou desku a snad jednou dovezeme i tu sošku z Řevnic :0)
A proč zrovna název Fo pá? Pro sichr :) - Protože nás fó pá provází na cestách i v životě neustále.

VAVŘÍNY- Pro muzikanta není hezčího uznání, než potlesk.
2019 Porta Podbrdské kolo 1.místo a postup do finále v Řevnicích, 1.místo Porta diváků
2018 Porta Plzeňské kolo ocenění za zpěv
Houpací kůň finále a 4.místo
Jizerská Nota cena za HLAS Jizerské Noty
Jako třešničkou na dortu v roce 2018 bylo pozvání k natáčení filmu NASLOUCHÁM TICHU, který měl premiéru v kinech 2018. A kdo je hlavním protagonistou? Pavel Lohonka Žalman. Byla to naprosto úžasná zkušenost, okořeněná bezvadným štábem a lidmi okolo.
2017 Porta Podbrdská – 1. místo + ocenění za zpěv
Finále Porty v Řevnicích + hodinový medailonek v hlavním programu
Notování Praha 1.místo-jako cena hodinové, živé vystoupení v radiu Proglas Brno
2016 Porta Plzeň 2.misto + 1.místo autorská Porta, zvláštní ocenění za zpěv a postup do Ústí nad Labem
Notování – 3. místo
Šidlovák Oupn Ér 1.místo
2015 Porta Plzeň 2.místo a zvláštní ocenění za zpěv, výhra v semifinále a postup do finále Porty v Řevnicích
Folková růže, Šumavský pařez, Šidlovák Oupn Ér, FESTovní zpívání Dobřany, Slavnosti svobody Plzeň, Pravý Muzikantský heřmánek, Pavlovický kotlík, Potlach u Stráníků, Uterský jarmark, zámek Svojšín, ranč Bonětice, Vyšehraní Praha, Hejenský žebřík, Martinské slavnosti,Mohelnický dostavník, Jizerská Nota, Houpací kůň, Na konci světa a mnoho dalších. Napřiklad společný koncert s kapelou Sekvoj Břevnovské brnkání a společné koncerty s různými kapelami na velkých i malých podiích.

Poslechnout ukázku:
PLG_CONTENT_VOTE_RATING ( PLG_CONTENT_VOTE_VOTE )