Startujeme!

Tak máme za sebou ročníky, které se nesly ve znamení výročí - padesátá Porta (2016), padesáté narozeniny Porty a desáté finále v Řevnicích (2017) a otevíráme další padesátku??? No buďme skromní a buďme rádi, že s námi vy soutěžící (i vy, milí diváci a příznivci) stále "držíte basu"! Letos pro Vás otevřeme čtrnáct oblastních kol v celé České republice. Opět si budete moci zahrát, zazpívat a představit svoji novou tvorbu a to nejen proto, abyste získali slavnou sošku Porty 2018 a s ní mnoho dalších cen, ale abyste si zahráli spolu s dalšími muzikanty vedle slavných kapel a interpretů, ke kterým se doufáme také přiřadíte svojí tvorbou a uměním. Vítěze čekají kromě tradiční trofeje také další pódia partnerských festivalů Porty, rádia, nebo natáčení singlové produkce ve studiu Chevaliere v Řevnicích.


Porta oznamuje velkou změnu!!!

Autorská Porta po mnoha letech nebude vycházet z oblastních kol, ale proběhne jen současně s finále interpretační soutěží v Řevnicích. Že jsme ochudili Portu? Ale kdež! Padesátá druhá Porta přináší několik změn a úprav, které naleznete v Soutěžním řádu Porty. Ta nejdůležitější změna je určitě k lepšímu a spočívá v propojení soutěže Porty s Českým rozhlasem! Porota každého oblastního kola může doporučit 3 skladby k obeslání soutěžního pořadu FOLKPARÁDA. Tuto (chcete-li hitparádu) vysílají každou neděli ve 20 hodin všechny stanice Českého rozhlasu - region.  Soutěžící (skladba), který zvítězí 3x po sobě může být pozván k účasti ve finále Porty v Řevnicích. Tuto změnu popisuje pozměněný Soutěžní řád, který najdete zde.

Soutěž Porty je určena pro muzikanty od čtrnácti let a jeden muzikant může soutěžit i ve třech odlišných seskupeních. Vše se řídí novým soutěžním řádem Porty !

Přejeme Vám všem do roku 2018 čisté tóny, rytmus v těle, dobrou náladu, pohodu a radost z hudby.

Image