Alfasrnec

Jsme tři a jsme ajťáci. Přestože nikdo z nás z Brna původně není, jsme brněnská kapela. Jedna z hospod této moravské metropole nás přivedla v roce 2016 na svět a je tedy myslím fér abychom měli Brno v erbu.

Kapelník Víťa pochází původem z Hradce Králové, kde se již od útlých let věnoval pilně big beatu a metalu. S přicházejícími roky a odcházejícími vlasy se však jeho elektrická kytara kulatila a kulatila (stejně jako Víťova postava) až z ní bylo banjo. I když je stále uchvácen tímto cinkavým nástrojem a prakticky denně trápí jak banjo tak svou rodinu, nepřestává tvrdit, že to je jen „buben co chtěl být kytarou a nezvládl to".

Standa má kořeny dechové, přesněji žesťové. Léta trápil své učitele na ZUŠ ve Studénce na trubku a akordeon, aby mohl tím, co se naučil ve škole po večerech trápit i své sousedy. Při jedné legendární leč chaotické hranici na něj zbyla basa. S prvním zadrnčením hluboké struny H přišla do jeho srdce láska jež jej napevno svázala se vším, co vydává hluboký uklidňující zvuk. Standa plní roli kulturního atašé a přítele všech zvukařů.

Mahal je živočich, který plul na vlnách hudby v havířovských hospodách, vzdávajíce zde hold svému oblíbenci Johnny Cashovi. Talentovanému kuchaři s nevšedním nadáním pro počítačové databáze nestačilo šest strun jako ostatním kytaristům. Jeho touha po poznání jej hnala dál a výš. Svou hornickou levicí zmáčkl strun hned devět, aby rozezněl sladké dřevo a doplnil náš folkový potulný kabaret.

Alfasrnec je „zaměřen" na vlastní tvorbu a chtěli bychom, aby naše texty a muzika přinášely úsměv, který si naši posluchači mohou vzít s sebou domů. S písní Biatlon kapela vyhrála Talent Country radia v roce 2022. Tutéž píseň si vybrala Biatlonový Svaz do živého přenosu České Televize při předávání ceny Biatlonista roku v roce 2023 a v neposlední řadě jsme si ji letos mohli zahrát v plné Vysočina Aréně při Mistrovství světa v Biatlonu.

Jsme rádi že si letos můžeme zahrát i v Řevnicích. Pro každého kluka, který drnká folkárny na kytaru, je to splněný sen a my tři nejsme výjimkou.

Česká televize - Alfasrnec v přímém přenosu v pořadu Biatlonista roku 2023

  • schedule
    pátek 28.6.
D

Dasa

  • Male
Image