Karpatrio

Valašské heavy folkové KARPATRIO je, s notnou dávkou nadsázky, začínající studentská kapela. Vzniklo totiž z pradávných spolužáků a spoluhráčů z bezejmenné folkové kapelky na vsetínském gymnáziu.
Jejich hudební cesty se potom po tři dekády různě klikatily, míjely i protínaly, ale často se jimi táhla pupeční nitka folklóru z rodného Valašska. Na staré kolena se rozhodli zúročit své bohaté zkušenosti s cimbálovými muzikami, folklórními tanci nebo divokými ethno metalovými fúzemi v podobě akustického tria ctícího své kořeny.
Od začátku bylo tedy jasné stylové zaměření na rodné Valašsko a energickou vlastní tvorbu na základě předchozích muzikálních výbojů. Už jen prostý výpis působišť těchto tří veteránů je docela působivý a kromě jedné z nejstarších moravských cimbálových muzik CM Jasénka, jste na ně mohli narazit i v seskupeních Symfonická dáseň, Tachecí, Rockytenka, Silent Stream Of Godless Elegy, Paladran, Chiasmatic, Keramorchestr, Forgotten Silence, Screps, Darrock, Brothers in Psalms, Surovo drevo, Akustikon, Duo Deep
Dream, Aeglaeca, Muži v kůži, Dr.Hyenik nebo Veselá Bída. Přepestrá směsice žánrů s přehršlí nahrávek, ověnčená i mezinárodními oceněními, nominacemi na ceny Anděl či Břitva nebo dokonce zápisem do české knihy rekordů.

Rožek – flétna, zpěv
učitel z inkriminovaného gymnázia, tanečník odzemku, ochotnický sbormistr a sveřepý šiřitel flétnové improvizace
Mike – basa, vokál
knihovní ajťák, fotograf, 3D tiskař, multistrunalista a provozovatel pálenice
Hyenik – kytara, vokál
keramický doktor, redaktor, aranžér, producent, designér, sběratel obskurních technik a neúnavný propagátor akustické kytary

KARPATRIO ≡ LIVE | MVK Vsetín

  • schedule
    sobota 29.6.
D

Dasa

  • Male
Image