Matěj Keberle

Jmenuji se Matěj Keberle, je mi 32 let, narodil jsem se v Ostravě a momentálně žiji blízko Benešova v malé vesnici Babice u Řehenic. Hraji akustický folk-rock a rád zkouším i odlišné styly hraní za pomocí kytarových efektů a loopovacího efektu. Moje oblíbené hudební žánry jsou rock, metal, blues, jazz a country.

Jsem samouk a kytaře jsem propadl už v dětství. Jako malý kluk jsem trsal s kytarou bez strun při rockové písničce od Jana Ledeckého s názvem Právě teď. O několik let později jsem se chtěl naučit hrát na kytaru, když jsem v televizi viděl vysílání Abbey Road Live, kde hrála jedna z mých oblíbených skupin Red hot chilli peppers. Od té doby co mi rodiče koupili kytarový set jsem s kytarou trávil hodiny každý den a nebylo mě možné od kytary odtrhnout.

Své vlastní básničky a písničky jsem začal psát při studiích na Slezské univerzitě v Opavě na Filozoficko - Umělecké fakultě. Studoval jsem obor Kulturní dramaturgii se zaměřením na divadlo. Účastnil jsem se různých studentských festivalů, kde jsem hrál a zpíval v rámci divadelních představení. Pro jedno z představení jsem zhudebnil texty Karla Čapka z jeho Básnických počátků.

Svůj styl hry na kytaru bych popsal jako hravé hraní ovlivněno hardrockovými kapelami a taneční muzikou. Při tvorbě vlastních písních se inspiruji věcmi, které se dějí okolo mě, nebo lidmi, které potkávám. Miluji, když písničky jsou energické a živelné v jakémkoliv rytmu. Snažím se, aby se posluchačů moje texty dotýkaly, aby je pobavily a hlavně pořádně rozparádily!

Matěj Keberle - Přehlídka prostých duší

  • schedule
    pátek 28.6.
D

Dasa

  • Male
Image