Valdemar on the Run

Valdemar on the Run je mladá pop-rocková formace s přesahem do blues, funk & soul. Jejich hudba je pestrou paletou pocitů a pohledů na svět, které se spojují v osobitém hudebním vyjádření. Kapela Valdemar on the Run nabízí mnoho vrstev od silných témat podaných hravými texty, přes nakažlivé kytarové groovy až po energické strhující koncerty. Valdemar on the Runve svém projevu upřímností nešetří a nebojí se rýpat ani snít. Jednotvárnost a povrchnost tady rozhodně nehledejte. Jejich hudba vás zanese do míst, odkud se nebudete chtít vrátit zpátky.

Začalo to velkými sny malého kluka s kytarou, který měl světu hodně co říct. Valdemarod dětství skládal a řadu let vystupoval jako písničkář sólista, časem však zatoužil posunout se dála vdechnout své hudbě nový rozměr. Na Konzervatoři Jaroslava Ježka založil s kamarády muzikanty kapelu Valdemar on the Run, která z folkových kořenů postupně vyrostla až k barvitému pop-rocku.
Ačkoliv kapela zpívá v češtině, hudební inspiraci čerpá zejména ze zahraničí. Vlivy inspirace vstřebávají např. od Johna Butlera, Red Hot Chili Peppers nebo Johna Mayera.

Kapela na sebe poprvé upozornila emotivní písní “Domovina”, kterou reagovala na ruskou agresi na Ukrajině. Velkého úspěchu se dočkal také bluesrockový singl “Mana” s videoklipem,ve kterém ztvárnil hlavní roli herec Oskar Hes. Písní Mana kapela ohlašovala vydání debutového EP “Už tam budem!”, o kterém napsal článek například server Hudební knihovna a k této příležitosti vyšel také rozhovor pro magazín V zákulisí. Mana zvítězila v hitparádě na rádiu Heya rádiu Sázava a kapela obdržela pozitivní recenzi v časopise Headliner a byla zařazena do článku “50 nadějí české hudby”.

Valdemar on the Run - Mana (official music video)

  • schedule
    pátek 28.6.
D

Dasa

  • Male
Image