Přehled oblastních kol

There are no up-coming events

Porta 2020 se těší na interprety i jejich písničky, které zazní v oblastních kolech i na finále Porty v Řevnicích poslední červnový víkend. Interpreti a hudebníci mají letos dle nového soutěžního řádu možnost soutěžit ve třech hudebních seskupeních a s tím i v různých oblastních kolech. Oblastních kol je čtrnáct a začínáme již v březnu. 

V oblastních kolech se soutěží pouze v interpretační soutěži.Autorská soutěž jako samostatná kategorie s možností postupu do finále se nevyhlašuje! Soutěž o Autorskou Portu bude nadále pouze součástí finále festivalu v Řevnicích a to tak, že finalisté interpretační soutěže budou mít možnost přihlásit jednu soutěžní skladbu zároveň do soutěže o Portu autorskou.

Není to však tak, že by Porta přestala rázem podporovat novou autorskou tvorbu! Bude se to však dít jiným způsobem – ve spolupráci s Českým rozhlasem! Jednotliví pořadatelé oblastních kol totiž mohou, dle svého uvážení (a možností), soutěž o autorskou trofej oblastního kola vyhlásit. Případnému vítězi však nevzniká právo postupu dále. Vítěznou píseň této oblastní autorské soutěže může její autor (soutěžící) zaslat ve formátu MP3 do regionálního studia Českého rozhlasu k zařazení do Folkparády. Pořadatel oblastního kola její nominaci potvrdí příslušnému redaktorovi ČRo.

Folkparáda a vysílá se každou neděli ve 20:00 hodin na všech regionech ČRo. Pravidla najdete na webu Folkparády http://www.rozhlas.cz/kraje/folkparada. Hlasuje se pomocí SMS na 9001103 forma FOLK 1-12 nebo písničky můžou zájemci poslat na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Folkparádu a informace o ní najdete na webu Českého rozhlasu, na webu Hrajucesky.cz a SAI. Folkparáda bude určitě také i v ePortýru - www.eportyr.cz a doufáme, že se ji podaří prosadit i do některého tištěného media. 

Další možnost uplatnit svoji tvorbu v éteru je na Country rádiu, kde každé druhé pondělí v měsíci ve 21:00 hod. startuje KARAVANA nových písniček. Repríza 3.pondělí v měsíci  0:00-0:50 hod

A dále Česká 12 (popová hitparáda ) na ČRO 2 v neděli v 17:00 hod.

To jsou rozhlasové pořady na podporu nových českých písniček, na kterých Porta spolupracuje se svazem SAI – Svaz autorů a interpretů. Více  informací  najdete na www.sai.cz a www.hrajucesky.cz i www.eportyr.cz

Další informace o soutěži na: Soutěžní řád Porty.